Полтавський політехнічний ліцей


Якими б страшними і тяжкими не були війни, та всі вони закінчуються. І, мабуть, кожен, кого доля проводить через жахіття руйнувань і загибелі ближнього, долає цей шлях з пам’яттю про мирне життя: з повсякденням турбот, радістю зустрічей з друзями, сміхом дітей, святами і піснею. Не завжди усвідомлює людина розумом такі аспекти буття, але душа є у кожного, і саме вона, душа, відроджує нас після, здавалося б, нелюдських випробувань…


Душа нашого народу завжди черпала сили у піснях, і земля України завжди народжувала в кожній місцевості «свою» Берегиню пісні, яку згодом починала слухати вся країна.
На Полтавщині ім’я Раїси Кириченко навіки вкарбоване в пам’ять народну.
«Мамина вишня», «Синьоокі солов’ї», «Степом», «Мамина пісня», «Я – козачка твоя», «Стремено», «Я – Україна!» – ці та багато інших чудових пісень, в яких грають кольори душі народної і які стали народними, виконані нашою талановитою землячкою.


Народжена на свято Покрови Божої Матері, Раїса Кириченко щедро дарувала людям, даний Богом, талант не лише в піснях, а й у вчинках. Ось один із численних спогадів про Раїсу Панасівну:
«Якщо говорити про неї не лише як про співачку, то Раїса Кириченко – великий патріот. Вона була дуже прив’язаною до землі своєї. Вона багато часу проводила у себе в селі, де вона допомагала своїм односельцям: і газ провели, і церкву збудували, і школа семирічна стала повноцінною. У 2001 році у неї був творчий вечір у столичному Палаці культури та мистецтв «Україна». Її друзі запитали Раїсу Панасівну: “Що вам подарувати? Автомобіль подаруємо, будинок збудуємо – все, що захочете!”. Та вона пам’ятала заповіт своєї мами – Марія Євдокимівна так мріяла, аби в селі була церква. Таким чином у Корещині постав Покровський храм…»

Сильна, яскрава, потужна, цілеспрямована особистість!..
На жаль, кожна людина не вічна, та відомо, що вона живе поки про неї пам’ятають.
А пам’ять про постать славетної полтавки Раїси Кириченко, яка і сьогодні піснями надихає наш народ на боротьбу за самовизначення і свободу, житиме доки звучать українські пісні!

Спільний доступ на facebook
Facebook
Спільний доступ на twitter
Twitter
Спільний доступ на telegram
Telegram
Спільний доступ на print
Print
Спільний доступ на email
Email

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *