Полтавський політехнічний ліцей

Тиждень інфомедійної грамотності

24–31 жовтня 2022 року в Україні проходить Усесвітній тиждень медійної та інформаційної грамотності (Global MIL Week), започаткований у 2012 р. з ініціативи Організації Об’єднаних Націй (До речі, сьогодні день народження ООН).  Інформаційна грамотність🤔. 

Чому це важливо?

ХХІ століття – це вік інформації, пропаганди, постправди й “всесвітньої павутини”. А то ж, універсальними навичками стають вміння критично мислити, свідомо споживати інформацію, мати стійкість до пропаганди та дезінформації. Інформаційна  гігієна важлива завжди, але особливо в умовах війни, коли послуговування неперевіреною інформацією може коштувати життя.

Дотримуватися інформаційної гігієни не просто. В час війни – особливо. Ми, як споживачі інформації, відчуваємо тривожність і страх, що  підсилюються матеріалами насильницького характеру – військові дії, руйнування, загиблі. Наш розум паралізовано і ми втрачаємо інформаційну стійкість, потрапляємо у пастки російської пропаганди, споживаємо дезу та фейки і свідомо чи несвідомо поширюємо їх. 

 То що робити? 

Вчитися орієнтуватися  в інформаційному потоці, засвоївши правила інформаційної гігієни. 

Цього тижня будьте активними на Інстаграм сторінці ліцею❤️, щодня відповідайте на ❓питання. 

Перегляньте презентацію та інфографіку.

Проявіть патріотизм у соцмережах – видаліть російські пабліки, групи, друзів; уникайте російської пропаганди та маніпуляцій

Регулярно чистіть мізки хорошими книгами!

Спільний доступ на facebook
Facebook
Спільний доступ на twitter
Twitter
Спільний доступ на telegram
Telegram
Спільний доступ на print
Print
Спільний доступ на email
Email

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.