Полтавський політехнічний ліцей

Виховна робота

Полтавський політехнічний ліцей – сучасний навчальний заклад, виховна робота в якому спрямована на надання майбутнім фахівцям цінностей, ідей і переконань стосовно української державності та національної ідеї, формування активної громадської і особистої позиції молоді у становленні міцної і авторитетної держави, духовно збагаченої, інтелектуально розвиненої і активної особистості сформованої як громадянин, патріот, висококваліфікований фахівець і сім’янин.

Виховна робота у поточному навчальному році передбачає розвиток та соціалізацію особистості учнів за різними напрямками:

 • соціальний захист;
 • патріотичне виховання та виховання національної самосвідомості і громадської гідності;
 • протидія булінгу (цькуванню);
 • створення безпечного освітнього середовища;
 • правове виховання;
 • соціально-психологічний супровід;
 • морально-етичне виховання;
 • художньо-естетичне виховання;
 • фізичне виховання та формування здорового способу життя;
 • профорієнтаційна робота;
 • організація роботи учнівського самоврядування.

Усі педагоги ліцею працюють за даними напрямками вже не перший рік, їх система роботи є цілісною та ефективною.

Реалізація основних принципів і цілей виховання здійснюється відповідно до річного плану. Система виховної діяльності вміщує: творчу співпрацю педагогічного і учнівського колективів, навчальні заняття, виробничу практику та практику на підприємствах, виховні години класних керівників навчальних груп, інформаційно-просвітницькі заходи, науково-пошукову діяльність, цілеспрямовані позаурочні виховні заходи груп, гурткову роботу в навчальному закладі та гуртожитку, ґрунтовне пізнання культурних традицій рідного краю, міста, України, поєднання педагогічного досвіду викладачів, громадськості, освітянських установ з родинними традиціями, співпрацю з первинною профспілковою організацією ліцею.

Іногородні студенти забезпечені гуртожитком. Вся робота в гуртожитку навчального закладу базується на тому, що кожен студент – це  особистість,  треба  поважати  його  думки,  цінувати  здобутки,  зважати  на  певні недоліки. Усі  стосунки  –  щирі,  довірливі, доброзичливі. У  гуртожитку  проводяться  заходи  – свята, спортивні змагання, виставки, конкурси, які висвітлюють маловідомі сторінки з історії України, життя і творчості видатних  політичних  і  громадських  діячів, митців,  поетів,  популяризують  кращі  зразки  фольклору  та  народних  традицій,  твори пісенно-музичного спадку України.

Отже, можна ствердно сказати, що завдяки правильно спланованій змістовній та цікавій для учнів виховній роботі  та організованому соціальному захисту, активній роботі органів самоврядування та педагогічних працівників, у ліцеї створена сприятлива атмосфера для професійного становлення майбутніх фахівців та є всі необхідні умови для повноцінного морально-духовного їх розвитку.

Facebook
Twitter
Telegram
Email
Print