Полтавський політехнічний ліцей

27 СІЧНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОКОСТУ

Цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц, який став страшним символом злочинів нацистів

Голокост, Шоа – переслідування та масове винищення нацистами євреїв під час Другої світової війни. Жертв знищували лише за етнічну приналежність.

З початком Другої світової війни гітлерівський режим перейшов до “остаточного розв’язання” єврейського питання. В окупованих країнах Європи євреїв позбавляли власності, заганяли в гетто, відправляли у концентраційні табори на масове знищення у газових камерах.

 Влітку 1941 року війна поширилася на територію України. Тут антиєврейська політика нацистів набула ще жахливіших форм – Голокост від куль. Українських євреїв розстрілювали в протитанкових ровах на околицях сіл і містечок. Наймасовішими місцями страт євреїв стали Бабин Яр під Києвом – більше 100 000, Богданівка Одеської області – понад 40 000, Дрогобицький Яр (Харків) ‑ близько 20 000, Кам’янець-Подільський – 23 600, Дальник Одеської області – близько 18 000, урочище Сосонки біля Рівного – понад 17 000 жертв. Від Голокосту загинули 1,5 мільйони осіб. 

Страхітлива політика терору на окупованій нацистами території України призвела до майже повного знищення єврейської спільноти. В українських містах і селах не стало єврейських громад, що проживали там століттями. Їхнє майно, будинки, квартири зайняли інші і навіть пам’яті про трагедію Голокосту вони були позбавлені за радянських часів.

Україна вшановує пам’ять жертв Голокосту. Ця трагедія мільйонів замордованих  демонструє, до яких наслідків може призвести політика расизму і шовінізму тоталітарних режимів (нацистського й рашистського) та має бути засторогою її повторення. Ніколи знову!

Підготувала викладачка історії та суспільних дисциплін Ольга Єрмолаєва

Спільний доступ на facebook
Facebook
Спільний доступ на twitter
Twitter
Спільний доступ на telegram
Telegram
Спільний доступ на print
Print
Спільний доступ на email
Email

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.