Бій під Крутами – як це було

29 січня в Україні відзначають пам’ять героїв Крут – українських студентів, які намагались зупинити більшовицький наступ на Київ у 1918 році, потрапили в полон і були розстріляні більшовиками.

На залізничній платформі в Крутах за 130 км від Києва українські студенти ціною власного життя зупинили на кілька днів наступ більшовицької армії на українську столицю.

Приблизно 30 юнаків з розвідувального підрозділу потрапили в полон, більшовики їх розстріляли. Є ймовірність, що перед смертю їх піддали тортурам.

У 2019 році на екрани вийшла історична драма Олександра Шапарєва “Крути 1918”. Наразі фільм доступний для перегляду на каналі Держкіно в Youtube. Половину коштів на фільмування з бюджету у 52 млн грн надала держава, а до батальних сцен залучили бійців Національної гвардії.

Фільм поєднує висвітлення реальних історичних подій з вигаданою сюжетною лінією про боротьбу української контррозвідки проти більшовиків. “Ця історія столітньої давності – це той програш, який ми уважно вивчаємо, аналізуємо, щоб рухатися далі. Це той “Перл-Харбор”, після якого Україна піднялася і буде рухатися далі”, – розповів держсекретар міністерства Артем Біденко.

У коментарях до розміщеного у Youtube фільму ви можете побачити і схвальні, і негативні відгуки глядачів. Але для того, щоб мати власні враження від фільму, рекомендуємо вам переглянути стрічку.