Полтавський політехнічний ліцей

Дослідницький проєкт «Війна і екологія»

Україна після Другої світової війни
стала «кривавими землями».
Після нової війни вона може стати ще й
«спустошеною та замінованою землею»
Тімоті Снайдер

З початку війни російські війська обстрілюють нафтобази та великі промислові об’єкти по всій Україні. У ґрунт і підземні води потрапляють важкі метали від снарядів та військової техніки. Пожежі у лісах і степах знищують природне середовище рідкісних видів. Захоплення й обстріли атомних електростанцій, розміщення там техніки та підриви боєприпасів загрожують техногенною катастрофою, яка зробить території навколо непридатними для життя людини.
21 березня 2024 року в нашому ліцеї відбувся захід, на якому учні дослідили вплив війни на екологічний стан України, а саме на природне середовище: на літосферу (грунти), на гідросферу (водойми, річки, моря), на атмосферу (повітря), на живі організми (тварини, рослини).
У міжнародному праві навмисна шкода природному середовищу вважається воєнним злочином. Тому, росія обов’язково понесе за це відповідальність. Україна може стати першою країною у світі, яка отримає репарації за злочини проти довкілля. Збитки, які росія завдала екології України, вже сьогодні складають сотні мільярдів гривень.
Після війни нашій Батьківщині необхідно буде відбудовуватися і відновлюватися. Уже на сьогодні екоактивісти розробили кроки для відновлення природи України після війни, які ми обов`язково втілимо в життя після перемоги.
А поки що – найважливіша перемога, яку ми всі повинні приближати кожен на своєму фронті.

Спільний доступ на facebook
Facebook
Спільний доступ на twitter
Twitter
Спільний доступ на telegram
Telegram
Спільний доступ на print
Print
Спільний доступ на email
Email

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *