Осінь починається зі збору врожаю та прибирання ділянок від листя або сухостою. І всі ми дорослі та знаємо, що не можна палити листя і суху траву, але, як свідчить практика, далеко не всі цього дотримуються.

У вересні цього року Полтавщину охопили наймасовіші пожежі останнього часу. Причини цих пожеж різні: і посуха, і сильні пориви вітру, і падіння дронів. Однак не варто виключати і людський фактор.

15 вересня біля Малої Перещепини спалахнула пожежа. Загорання розпочалося в населеному пункті, тому причина виникнення пожежі за слів генерального директора державного підприємства «Ліси України» Юрія Болоховця – людська недбалість. За його словами, це результат підпалу сухої трави на приватному подвір’ї. Вогонь перекинувся на самосійні ліси, далі поширився на вразливі штучні хвойні насадження на пісках. 

Пожежа в Новосанжарській громаді знищила 26 житлових будинків і 24 господарчі споруди. Згоріло понад 700 гектарів лісового масиву. 

Лісові пожежі, особливо масштабні, мають великий вплив на екосистему, адже вогонь випалює все, що повʼязано з органікою. Це надзвичайно значні втрати не лише для економіки, але й для екології країни, оскільки ліси – це легені, вони виробляють і очищають повітря.

Під час масштабної лісової пожежі на Полтавщині, згорів Малоперещепинський заказник. Пожежа знищила єдиний у регіоні ботанічний заказник загальнодержавного значення.

Зникли деякі рослини, що внесені до Червоної книги України, загинули рідкісні види тварин. Вогонь знищив кормову базу для диких кабанів, лосів та косуль, а також домівки птахів.

Багаторічні рослини відновляться наступного року, а деякі тварини з часом, імовірно, повернуться на територію заказника.

Однак птахи можуть оминати через страх. 20 листопада 2024 року відбувся обласний конкурс “Здорове життя – спосіб буття”. Учениця нашого закладу Литвин Дар’я посіла призове 3 місце в номінації “Соціальна реклама”.

На плакаті Дар’я зобразила до яких наслідків призводить спалювання сухої трави і листя (це і пожежі, і загибель тварин, і знищення рослин, і втрата родючості грунту, і різноманітні респіраторні захворювання людини), тому в своїй роботі вона закликає людей компостувати органічні відходи.

Окрім цього, учениця розробила флаєр, в якому розмістила інформацію про те, які продукти можна компостувати та основні правила облаштування компостної ями.

Автор: Юлія ХАЛІМОН

Facebook
Twitter
Telegram
Print
Email

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *