23 жовтня 2024 року на базі Полтавського державного аграрного університету проводився обласний конкурс екологічної інфографіки „Збережемо біорізноманіття рідного краю” імені Олени Байрак.
Цьогоріч наш навчальний заклад представляла учениця другого курсу групи №9 Литвин Дар’я з роботою на тему: «Біолого-екологічні особливості сакури в умовах міста Полтави». Науковий керівник – Халімон Юлія Юріївна.
Сакура – це візитівка Японії, «країни сонця, що сходить». Квітування сакури символізує швидкоплинність життя. В Японії період цвітіння вишні – одне з найпопулярніших неофіційних свят, що отримало назву Ханамі й означає ритуал споглядання квітів сакури й прогулянку між квітучих дерев.
Раніше, щоб побачити цю неймовірну красу, українці їхали на Закарпаття – до Ужгорода, Мукачево, Берегово, але зараз насолодитися цвітінням японської вишні можуть і полтавці у себе вдома, адже в місті постійно зростає кількість насаджень сакури. В Полтаві їх можна побачити з махровими рожевими та білими квітами і, навіть, плакучу форму цієї деревної породи.
Отже, де можна насолодитися спогляданням квітування цих чудових дерев у Полтаві?
Саме це питання розкрила Дар’я у своїй роботі. В процесі виконання роботи, ознайомлено з історією поширення сакури в м. Полтаві; закартовано місцезростання даної деревної породи на досліджуваній території; досліджено вплив змін клімату на терміни квітування сакури; оцінено стан пристосованості до місцевих кліматичних умов за біометричними показниками (річний приріст пагона) як реакцію на інтенсивність антропогенного навантаження (загазованість повітря); вироблено рекомендації щодо особливостей культивування сакури в умовах міста.
Як результат наполегливої і кропіткої праці, Дар’я посіла почесне призове ІІ місце. Вітаємо її з цією перемогою та бажаємо, як вона і обіцяла, найближчим часом висадити сакуру в себе біля будинку!
Авторка новини – Юлія ХАЛІМОН