День Героїв Небесної Сотні: добірка літератури

20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні. До вашої уваги підбірка літератури на тему героїчної боротьби нашого народу за право мати європейське майбутнє і самостійно обирати шлях розвитку України.

Курков Андрій “Щоденник майдану”

Андрій Курков взимку 2014 року проживав на центральній вулиці Києва. Він поставив перед собою завдання розповісти про найважливіше, донести до далекого від подій читача атмосферу Майдану. Водночас у романі відчувається виразна особистісна, авторська позиція: оповідач перебуває на межовій позиції між об’єктивним та відстороненим фіксатором подій і заангажованим патріотом, інтелігентом, громадянином.

Андрій Кокотюха “Вогняна зима”

У цьому романі акценти зміщені з опису подій Революції Гідності на ціннісно-світоглядну сферу, особистісну позицію кожного громадянина України в межовій ситуації. Автор зобразив два антагоністичні світи: антимайданівців та учасників революційних подій, які прагнуть докорінно змінити ситуацію в державі, подолати корупцію і бюрократію, утвердити демократію.

Марко Рудневич “Я з Небесної Сотні”

Ця повість – одна з перших спроб зображення подій Революції Гідності в епічному творі, її ідентифікують як зразок молодіжної прози.

Головний герой твору – дев’ятнадцятирічний Макс, студент зі Сміли на Черкащині, він через життєві обставини опиняється у вирі революційних подій.

Брати Капранови “Майдан. Таємні файли”

Автори анонсували, що це видання є першим масштабним журналістським розслідуванням подій на Майдані, з якого читачі мають довідатися «про гроші та зброю на Майдані, про провокаторів Банкової, про те, як Європа штовхала нас до кровопролиття, про ВІЛ-СНІД та вогнепальні рани, про тактику і стратегію мирного спротиву та силового протистояння».

Facebook
Twitter
Telegram
Print
Email

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *