Міжнародний день математики: відкриваємо таємниці платонових тіл

14 березня, у Міжнародний день математики, відбувся захоплюючий онлайн-захід інформаційний дайджест “Платонові тіла”. Цього року святкування присвячене одній з найзагадковіших тем геометрії – платоновим тілам.

Чому саме 14 березня?

Ця дата обрана не випадково, адже 3.14 – перші три цифри числа Пі, фундаментальної математичної константи. Міжнародний день математики, започаткований у 2020 році, покликаний популяризувати цю науку та показати її красу й важливість у нашому житті.

Під час заходу учасники дізналися про п’ять платонових тіл – тетраедр, куб (гексаедр), октаедр, додекаедр та ікосаедр, – їхні властивості та зв’язок з філософією Платона. Учасники дізналися, що Платон пов’язував чотири з цих тіл з чотирма класичними елементами: вогнем, землею, повітрям та водою, а додекаедр вважав втіленням “п’ятого елемента” – ефіру.

Платонові тіла зустрічаються не лише в математиці, а й у мистецтві, архітектурі та природі. Наприклад, куб – це форма багатьох будівель, а ікосаедр – форма деяких вірусів. Також вони використовуються у дизайні, створенні іграшок та ювелірній справі.

У рамках заходу було проведено інтерактивне опитування “Відомі вчені”, де учасники могли поділитися своїми знаннями про видатних математиків. Результати опитування будуть опубліковані в Instagram.

Також цікаві інтерактивні вправи, які можете пройти тут і тут.

На завершення учасникам було запропоновано творче завдання – самостійно виготовити одне з платонових тіл.

І цікавою фішкою стала пісня «Платонові тіла» згенерована штучним інтелектом, яка додала ще більше позитиву у зустріч.

Запис можна переглянути тут.

Авторка новини – Ольга БОБИР

Facebook
Twitter
Telegram
Print
Email

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *