Закон і підліток – це багатогранна і складна система взаємодії, оскільки молода особистість громадянина у пошуку свого «Я» і вибору «життєвої траєкторії» часто перебуває в ситуації, коли правила поведінки чи норми законів здаються недосконалими, а то й хибними. А потім – після вчинку, приходить усвідомлення власної помилки і, не рідко, бажання «відмотати» час назад, щоб «виправити ситуацію», та не завжди таке можливо…
Тому в ліцеї систематично проводяться зустрічі молоді з людьми, що за своїм покликанням щодня зустрічаються з порушенням закону і знають ціну чиєїсь легковажності чи емоційності, які незворотньо змінили життя на «до» і «після».
Працівник ювенальної превенції Київського району м. Полтави у відвертій розмові з ліцеїстами переконливо доводила, що не існує «незначних» законів чи то правил поведінки в суспільстві, які можливо ігнорувати, і причино-наслідкові зв’язки у діях людини і відповідальність за них – це константа, адже злочин завжди матиме покарання !
«Чи підпадає підліток під кримінальну відповідальність?», «Що «страшного» у адміністративному правопорушенні?», «Які дії людини можна вважати злочином?», «Як це «вік згоди» і для чого він потрібен?», «За що відповідальна людина, що має домашніх тварин?» – це далеко не всі питання, що задавали юнаки і дівчата представнику виконавчої влади.
Головне надбання такого спілкування – превентивний ефект у думках і діях молодих українців як дружня допомога в життєвих ситуаціях сьогодення.