Полтавський політехнічний ліцей

У межах вступної кампанії 2022 року передбачено проведення національного мультипредметного тестування (НМТ), яке проводитимуть у комп’ютерному форматі. Відомо, що це випробування міститиме три блоки завданьз української мови, з математики та історії України.

На сьогодні уже відомо про зміст, структуру й оцінювання блоку НМТ з української мови. 

Зміст завдань з української мови буде відповідати чинній програмі ЗНО з української мови. Зверніть увагу, що у відповідній програмі вас має цікавити лише та частина, що стосується української мови. Ця частина охоплює всі мовні теми, а саме: 

  • «Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія».
  • «Лексикологія. Фразеологія».
  • «Будова слова. Словотвір».
  • «Морфологія».
  • «Синтаксис».
  • «Стилістика».
  • «Розвиток мовлення».

Усього в блоці НМТ з української мови буде 20 завдань, з-поміж яких: 

  • 15 завдань з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох або п’яти варіантів;
  • 5 завдань на встановлення відповідності (потрібно встановити по 4 «логічні пари»).

Зверніть увагу, що в блоці НМТ з української мови не буде завдань, які передбачають надання письмової розгорнутої чи короткої відповідей, як не буде й завдань з української літератури.

Завдання з української мови буде оцінено відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО. Тобто по 1 тестовому балу буде нараховано за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді та по 1 тестовому балу за кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності. Отже, за виконання завдань блоку НМТ з української мови можна отримати від 0 до 35 балів.

Свій результат (тобто кількість набраних балів за правильно виконані завдання) ви знатимете після виконання блоків НМТ. Пізніше результат кожного блоку буде також переведено в шкалу 100-200 балів. Для отримання результату за шкалою 100-200 достатньо буде набрати хоча б один тестовий бал.

Продовжуйте ретельно працювати над програмою з української мови. Для самостійного тренування рекомендуємо використовувати:

За подальшою інформацією слідкуйте на сайті нашого ліцею та на сайті

УЦОЯО! Упродовж наступних двох тижнів будуть такі ж матеріали про блоки з математики та історії України.

Спільний доступ на facebook
Facebook
Спільний доступ на twitter
Twitter
Спільний доступ на telegram
Telegram
Спільний доступ на print
Print
Спільний доступ на email
Email

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *