Полтавський політехнічний ліцей

10 грудня в Україні та й у всьому світі святкують Міжнародний день прав людини.

Історія цивілізації завжди закручувалася навколо цінності людського життя, гідності та рівності. Та лише у ХХ столітті, після закінчення Другої світової війни, яка оголила всі жахи зневаги до прав і свобод людини,10 грудня 1948 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини. Міжнародне співтовариство зголосилося, що права і свободи людини, їх реалізація та захист є найвищою демократичною цінністю.

Права людини класифікують за напрямами на особисті, соціальні, культурні, економічні, політичні. Їх реалізація має забезпечуватися державними інституціями, законами, незалежною судовою владою та контролюватися громадянським суспільством і особистою відповідальністю кожного.

Не забуваймо, наші права і свободи починаються з нашого дотримання їх по відношенню до інших. На принципах поваги та активної громадянської позиції і тримається демократичне суспільство, де забезпечуються свобода і рівність громадян.

Показово, що 9 грудня відзначають Міжнародний день боротьби з корупцією та Міжнародний день пам’яті жертв злочинів геноциду.

Матеріали підготувала Ольга Олексіївна Єрмолаєва

Спільний доступ на facebook
Facebook
Спільний доступ на twitter
Twitter
Спільний доступ на telegram
Telegram
Спільний доступ на print
Print
Спільний доступ на email
Email

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.